GCQ1555C1H1R0DB01D kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Murata Electronics
På lager: 15.425
Datablad
Opgradering
Murata Electronics
På lager: 19.293
Datablad
TDK
TDK
Parametrisk ækvivalent
KEMET
1 pF ±0,5pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GCQ1555C1H1R0DB01D
DigiKeys varenummer
GCQ1555C1H1R0DB01D-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GCQ1555C1H1R0DB01D
Beskrivelse
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0402
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
GCQ1555C1H1R0DB01D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,5pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)