GCM3195C2A472JA16D
DigiKeys varenummer
490-4976-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-4976-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-4976-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GCM3195C2A472JA16D
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 1206
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GCM3195C2A472JA16D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)