GCM2165C2A221FA16D
DigiKeys varenummer
490-16394-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16394-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-16394-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GCM2165C2A221FA16D
Beskrivelse
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 pF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GCM2165C2A221FA16D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Ikke til nye design
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)