GCM188R71H273KA55J kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 21.202
Datablad
0.027 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GCM188R71H273KA55J
DigiKeys varenummer
490-GCM188R71H273KA55JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GCM188R71H273KA55J
Beskrivelse
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
GCM188R71H273KA55J Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)