GCM188R71H273KA55D
DigiKeys varenummer
490-16402-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16402-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-16402-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GCM188R71H273KA55D
Beskrivelse
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.027 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GCM188R71H273KA55D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)