GCM1885C2A121FA16J
DigiKeys varenummer
490-GCM1885C2A121FA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM1885C2A121FA16JCT-ND - Afskåret tape (CT)
490-GCM1885C2A121FA16JDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GCM1885C2A121FA16J
Beskrivelse
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0603
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 pF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GCM1885C2A121FA16J Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)