GCM1555C1H180JA16D
DigiKeys varenummer
490-12650-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12650-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-12650-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GCM1555C1H180JA16D
Beskrivelse
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0402
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
18 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GCM1555C1H180JA16D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)