BLM31KN601SH1L
DigiKeys varenummer
490-16532-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16532-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-16532-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BLM31KN601SH1L
Beskrivelse
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Detaljeret beskrivelse
600 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 1206 (3216 metrisk) 2,9A 38mOhm
EDA/CAD-modeller
BLM31KN601SH1L Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR) (maks.)
38mOhm
Producenter
Murata Electronics
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Højde (maks.)
0,071" (1,80mm)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz
Grundlæggende varenummer
Strømklassificering (maks.)
2,9A