MPQ2013AGQ-33-AEC1-Z
DigiKeys varenummer
1589-1778-2-ND - Tape & Reel (TR)
1589-1778-1-ND - Afskåret tape (CT)
1589-1778-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MPQ2013AGQ-33-AEC1-Z
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8-QFN
Producentens standard leveringstid
36 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA 8-QFN (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MPQ2013AGQ-33-AEC1-Z Modeller
Kategori
Strøm - Forsyning (maks.)
50 µA
Mfr
PSRR
58dB – 41dB (100Hz – 1kHz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Udgangstype
Klasse
Automotive
Antal regulatorer
1
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Input (maks.)
40V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Pakke/hus
8-VDFN eksponeret overflade
Spændingsdropout (maks.)
1,1V @ 150mA