MPM3805GQB-12-Z
DigiKeys varenummer
1589-1983-2-ND - Tape & Reel (TR)
1589-1983-1-ND - Afskåret tape (CT)
1589-1983-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MPM3805GQB-12-Z
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 1.2V
Producentens standard leveringstid
36 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 1,2V 600mA 2,5V - 6V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MPM3805GQB-12-Z Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Funktioner
OCP, OTP, UVLO
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
Ikke-isoleret PoL-modul
Pakke/hus
12-PowerVFQFN-modul
Antal output
1
Størrelse/dimension
0,12" L x 0,10" B x 0,04" H (3,0mm x 2,5mm x 0,9mm)
Spænding - Input (min.)
2,5V
Leverandørs enhedspakning
12-QFN (3x2,5)
Spænding - Input (maks.)
6V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
600mA