EVM3612-33-LQ-00A
DigiKeys varenummer
1589-EVM3612-33-LQ-00A-ND
Producenter
Producentens varenummer
EVM3612-33-LQ-00A
Beskrivelse
EVAL BOARD FOR MPM361233
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MPM3612-33 - DC/DC, Trin op eller ned 1 Ikke-isolerede udgange Evalueringskortoutput
Kategori
Strøm - Output
1A
Producenter
Monolithic Power Systems Inc.
Spænding - Input
12V
Emballage
Bulk
Regulators topologi
Buck-boost
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
1,25MHz
Hovedformål
DC/DC, Trin op eller ned
Indhold
Kort
Udgange og type
1 Ikke-isolerede udgange
Udnyttet IC/del
MPM3612-33
Spænding - Output
3,3V