Billede for MAPLAD6.5KP54A er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MAPLAD6.5KP54A
DigiKeys varenummer
150-MAPLAD6.5KP54A-ND
Producenter
Microsemi Corporation
Producentens varenummer
MAPLAD6.5KP54A
Beskrivelse
TVS DIODE 54VWM 87.1VC MINI-PLAD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
87,1V Klemme 74,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering Mini-PLAD
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MAPLAD6.5KP54A Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
6500W (6,5kW)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Bulk
Applikationer
Universal
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Militær
Enkeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
MIL-PRF-19500
Spænding - returspænding (Typ)
54V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nedbrud (min.)
60V
Pakke/hus
Ikke-standard SMD
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
87,1V
Leverandørs enhedspakning
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
74,8A