PIC32MX695F512L-80I/PT
DigiKeys varenummer
PIC32MX695F512L-80I/PT-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC32MX695F512L-80I/PT
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Mikrocontrollere IC 32-bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (12x12)
EDA/CAD-modeller
PIC32MX695F512L-80I/PT Modeller
RAM-størrelse
128K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,3V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 16x10b
Central processor
MIPS32® M4K™
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
80MHz