PIC32MX270F256B-50I/ML
DigiKeys varenummer
PIC32MX270F256B-50I/ML-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC32MX270F256B-50I/ML
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 28QFN
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Mikrocontrollere IC 32-bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 28-QFN (6x6)
EDA/CAD-modeller
PIC32MX270F256B-50I/ML Modeller
RAM-størrelse
64K x 8
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,3V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 9x10b
Central processor
MIPS32® M4K™
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
50MHz