PIC32CM2532LE00048-I/U5B
DigiKeys varenummer
150-PIC32CM2532LE00048-I/U5B-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC32CM2532LE00048-I/U5B
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48VQFN
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M23 null Mikrocontrollere IC 32-bit 48MHz 512KB (256K x 16) FLASH 48-VQFN (7x7)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PIC32CM2532LE00048-I/U5B Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
EEPROM størrelse
16K x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
32K x 8
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,62V – 3,63V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 14x12b; D/A 2x12b
Central processor
ARM® Cortex®-M23
Oscillatortype
Intern
Kernestørrelse
32-bit
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
48MHz