PIC24FJ256GB406-I/PT
DigiKeys varenummer
PIC24FJ256GB406-I/PT-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC24FJ256GB406-I/PT
Beskrivelse
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64TQFP
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 24F Mikrocontrollere IC 16-bit 32MHz 256KB (85,5K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PIC24FJ256GB406-I/PT Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
16K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2V – 3,6V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 16x10b/12b; D/A 1x10b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
PIC
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
16-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
32MHz