PIC18F66K80-E/PT
DigiKeys varenummer
PIC18F66K80-E/PT-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC18F66K80-E/PT
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 18K Mikrocontrollere IC 8-bit 64MHz 64KB (32K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10)
EDA/CAD-modeller
PIC18F66K80-E/PT Modeller
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
3,6K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 11x12b
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Hastighed
64MHz