PIC18F4620-I/P
DigiKeys varenummer
PIC18F4620-I/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC18F4620-I/P
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 18F Mikrocontrollere IC 8-bit 40MHz 64KB (32K x 16) FLASH 40-PDIP
EDA/CAD-modeller
PIC18F4620-I/P Modeller
EEPROM størrelse
1K x 8
Emballage
Rør
RAM-størrelse
3,8K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
4,2V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Datakonvertere
A/D 13x10b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
40MHz
Monteringstype
Hulmontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
40-PDIP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), HLVD, POR, PWM, WDT
Pakke/hus
40-DIP (0,600", 15,24mm)