PIC18F4520-I/PT
DigiKeys varenummer
PIC18F4520-I/PT-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC18F4520-I/PT
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 18F Mikrocontrollere IC 8-bit 40MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)
EDA/CAD-modeller
PIC18F4520-I/PT Modeller
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
1,5K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
4,2V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Datakonvertere
A/D 13x10b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
40MHz