PIC18F25Q10-I/SO
DigiKeys varenummer
PIC18F25Q10-I/SO-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC18F25Q10-I/SO
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 18Q Mikrocontrollere IC 8-bit 64MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-SOIC
EDA/CAD-modeller
PIC18F25Q10-I/SO Modeller
Emballage
Rør
RAM-størrelse
2K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
64MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
28-SOIC
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), POR, PWM, WDT
Pakke/hus
28-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)