PIC18F25K20-I/SO
DigiKeys varenummer
PIC18F25K20-I/SO-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC18F25K20-I/SO
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 18K Mikrocontrollere IC 8-bit 64MHz 32KB (16K x 16) FLASH 28-SOIC
EDA/CAD-modeller
PIC18F25K20-I/SO Modeller
Emballage
Rør
RAM-størrelse
1,5K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Datakonvertere
A/D 11x10b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
64MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
28-SOIC
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), HLVD, POR, PWM, WDT
Pakke/hus
28-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)