PIC18F2580-I/ML
DigiKeys varenummer
PIC18F2580-I/ML-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC18F2580-I/ML
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 18F Mikrocontrollere IC 8-bit 40MHz 32KB (16K x 16) FLASH 28-QFN (6x6)
EDA/CAD-modeller
PIC18F2580-I/ML Modeller
Emballage
Rør
RAM-størrelse
1,5K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
4,2V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Datakonvertere
A/D 8x10b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
40MHz