PIC18F24Q10T-I/STX
DigiKeys varenummer
PIC18F24Q10T-I/STXTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC18F24Q10T-I/STXCT-ND - Afskåret tape (CT)
PIC18F24Q10T-I/STXDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PIC18F24Q10T-I/STX
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28VQFN
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa) Mikrocontrollere IC 8-bit 64MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-VQFN (4x4)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-størrelse
1K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
64MHz