PIC18F24Q10T-I/SS
DigiKeys varenummer
PIC18F24Q10T-I/SSTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC18F24Q10T-I/SSCT-ND - Afskåret tape (CT)
PIC18F24Q10T-I/SSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PIC18F24Q10T-I/SS
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa) Mikrocontrollere IC 8-bit 64MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-SSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PIC18F24Q10T-I/SS Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
EEPROM størrelse
256 x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-størrelse
1K x 8
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Central processor
PIC
Oscillatortype
Intern
Kernestørrelse
8-bit
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
64MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
28-SSOP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), POR, PWM, WDT
Pakke/hus
28-SSOP (0,209", 5,30mm bredde)