PIC16F819-I/P
DigiKeys varenummer
PIC16F819-I/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F819-I/P
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 16F Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 3,5KB (2K x 14) FLASH 18-PDIP
EDA/CAD-modeller
PIC16F819-I/P Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
EEPROM størrelse
256 x 8
RAM-størrelse
256 x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Datakonvertere
A/D 5x10b
Oscillatortype
Intern
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
20MHz
Monteringstype
Hulmontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, SPI
Leverandørs enhedspakning
18-PDIP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), POR, PWM, WDT
Pakke/hus
18-DIP (0,300", 7,62mm)