PIC16F18875-I/ML
DigiKeys varenummer
PIC16F18875-I/ML-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F18875-I/ML
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa) Mikrocontrollere IC 8-bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 44-QFN (8x8)
EEPROM størrelse
256 x 8
RAM-størrelse
1K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 35x10b; D/A 1x5b
Oscillatortype
Intern
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz