PIC16F1829-I/SS
DigiKeys varenummer
PIC16F1829-I/SS-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F1829-I/SS
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ mTouch™ 16F Mikrocontrollere IC 8-bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 20-SSOP
EDA/CAD-modeller
PIC16F1829-I/SS Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
EEPROM størrelse
256 x 8
RAM-størrelse
1K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 12x10b
Oscillatortype
Intern
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
20-SSOP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), POR, PWM, WDT
Pakke/hus
20-SSOP (0,209", 5,30mm bredde)