PIC16F1779-E/ML
DigiKeys varenummer
PIC16F1779-E/ML-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F1779-E/ML
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44QFN
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrocontrollere IC 8-bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 44-QFN (8x8)
EDA/CAD-modeller
PIC16F1779-E/ML Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Serie
EEPROM størrelse
128 x 8
RAM-størrelse
2K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 28x10b; D/A 4x5b, 4x10b
Oscillatortype
Intern
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Hastighed
32MHz