PIC16F1516-I/SS
DigiKeys varenummer
PIC16F1516-I/SS-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F1516-I/SS
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PIC16F1516-I/SS Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
512 x 8
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 17x10b
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
PIC
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
8-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
20MHz
Leverandørs enhedspakning
28-SSOP
Tilslutningsmuligheder
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Pakke/hus
28-SSOP (0,209", 5,30mm bredde)