PIC12F508-I/P
DigiKeys varenummer
PIC12F508-I/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC12F508-I/P
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 768B FLASH 8DIP
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 12F Mikrocontrollere IC 8-bit 4MHz 768B (512 x 12) FLASH 8-PDIP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PIC12F508-I/P Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
25 x 8
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Oscillatortype
Intern
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Central processor
PIC
Monteringstype
Hulmontering
Kernestørrelse
8-bit
Leverandørs enhedspakning
8-PDIP
Hastighed
4MHz
Pakke/hus
8-DIP (0,300", 7,62mm)