PIC10F206-I/P
DigiKeys varenummer
PIC10F206-I/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC10F206-I/P
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 768B FLASH 8DIP
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 10F Mikrocontrollere IC 8-bit 4MHz 768B (512 x 12) FLASH 8-PDIP
EDA/CAD-modeller
PIC10F206-I/P Modeller
RAM-størrelse
24 x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2V – 5,5V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
4MHz
Pakke/hus
8-DIP (0,300", 7,62mm)