MIC5365-1.8YC5-TR
DigiKeys varenummer
576-3181-2-ND - Tape & Reel (TR)
576-3181-1-ND - Afskåret tape (CT)
576-3181-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MIC5365-1.8YC5-TR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SC-70-5
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SC-70-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MIC5365-1.8YC5-TR Modeller
PSRR
80dB – 65dB (1kHz – 10kHz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
SC-70-5
Spændingsdropout (maks.)
0,38V @ 150mA