MIC5317-3.3YMT-TR
DigiKeys varenummer
150-MIC5317-3.3YMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
150-MIC5317-3.3YMT-TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
150-MIC5317-3.3YMT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MIC5317-3.3YMT-TR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4-UDFN
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA 4-UDFN (1x1)
PSRR
80dB – 65dB (1kHz – 10kHz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Spænding - Input (maks.)
6V
Pakke/hus
4-UDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
4-UDFN (1x1)
Spændingsdropout (maks.)
0,31V @ 150mA