MIC5317-1.8YM5-TR
DigiKeys varenummer
MIC5317-1.8YM5-TR-ND - Tape & Reel (TR)
MIC5317-1.8YM5-CT-ND - Afskåret tape (CT)
MIC5317-1.8YM5-DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MIC5317-1.8YM5-TR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MIC5317-1.8YM5-TR Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
39 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
80dB – 65dB (1kHz – 10kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,38V @ 150mA