MIC37100-3.3WS
DigiKeys varenummer
576-1163-ND
Producenter
Producentens varenummer
MIC37100-3.3WS
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-3
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A SOT-223-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MIC37100-3.3WS Modeller
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,5V @ 1A
Mfr
Strøm - Output
Emballage
Rør
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Outputkonfiguration
Monteringstype
Overflademontering
Udgangstype
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Antal regulatorer
1
Leverandørs enhedspakning
SOT-223-3
Spænding - Input (maks.)
6V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output (min./fast)
3,3V