DSPIC33FJ128GP802-I/SO
DigiKeys varenummer
DSPIC33FJ128GP802-I/SO-ND
Producenter
Producentens varenummer
DSPIC33FJ128GP802-I/SO
Beskrivelse
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SOIC
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
dsPIC dsPIC™ 33F Mikrocontrollere IC 16-bit 40 MIP'er 128KB (128K x 8) FLASH 28-SOIC
EDA/CAD-modeller
DSPIC33FJ128GP802-I/SO Modeller
RAM-størrelse
16K x 8
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 10x10b/12b; D/A 2x16b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
16-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
40 MIP'er
Leverandørs enhedspakning
28-SOIC
Tilslutningsmuligheder
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Pakke/hus
28-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)