DSPIC33FJ128GP802-E/SP
DigiKeys varenummer
DSPIC33FJ128GP802-E/SP-ND
Producenter
Producentens varenummer
DSPIC33FJ128GP802-E/SP
Beskrivelse
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SPDIP
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
dsPIC dsPIC™ 33F Mikrocontrollere IC 16-bit 40 MIP'er 128KB (128K x 8) FLASH 28-SPDIP
EDA/CAD-modeller
DSPIC33FJ128GP802-E/SP Modeller
RAM-størrelse
16K x 8
Serie
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
Emballage
Rør
Datakonvertere
A/D 10x10b/12b; D/A 2x16b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Central processor
dsPIC
Klasse
Automotive
Kernestørrelse
16-bit
Kvalifikation
AEC-Q100
Hastighed
40 MIP'er
Monteringstype
Hulmontering
Tilslutningsmuligheder
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
28-SPDIP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), DCI, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Pakke/hus
28-DIP (0,300", 7,62mm)