DSPIC33FJ128GP206-I/PT
DigiKeys varenummer
DSPIC33FJ128GP206-I/PT-ND
Producenter
Producentens varenummer
DSPIC33FJ128GP206-I/PT
Beskrivelse
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
dsPIC dsPIC™ 33F Mikrocontrollere IC 16-bit 40 MIP'er 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10)
EDA/CAD-modeller
DSPIC33FJ128GP206-I/PT Modeller
RAM-størrelse
8K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 18x10b/12b
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)