DSPIC30F1010-30I/SP
DigiKeys varenummer
DSPIC30F1010-30I/SP-ND
Producenter
Producentens varenummer
DSPIC30F1010-30I/SP
Beskrivelse
IC MCU 16BIT 6KB FLASH 28SPDIP
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
dsPIC dsPIC™ 30F Mikrocontrollere IC 16-bit 30 MIPs 6KB (2K x 24) FLASH 28-SPDIP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DSPIC30F1010-30I/SP Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
256 x 8
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 6x10b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
dsPIC
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
16-bit
Monteringstype
Hulmontering
Hastighed
30 MIPs
Leverandørs enhedspakning
28-SPDIP
Tilslutningsmuligheder
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Pakke/hus
28-DIP (0,300", 7,62mm)