BZV55C3V9 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Nexperia USA Inc.
På lager: 42.514
Datablad
Dioder – Zener 3.9 V ±5% Overflademontering DO-213AA
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZV55C3V9
DigiKeys varenummer
BZV55C3V9-ND
Producenter
Producentens varenummer
BZV55C3V9
Beskrivelse
DIODE ZENER 3.9V DO213AA
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 200 mA
Mfr
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Bulk
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Leverandørs enhedspakning
DO-213AA
Tolerance
±5%
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 1 V