ATTINY10-TS8R
DigiKeys varenummer
ATTINY10-TS8RTR-ND - Tape & Reel (TR)
ATTINY10-TS8RCT-ND - Afskåret tape (CT)
ATTINY10-TS8RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ATTINY10-TS8R
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 1KB FLASH SOT23-6
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AVR AVR® ATtiny Mikrocontrollere IC 8-bit 10MHz 1KB (512 x 16) FLASH SOT-23-6
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ATTINY10-TS8R Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
32 x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 4x8b
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
AVR
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Kernestørrelse
8-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
10MHz