ATMEGA644P-20MUR
DigiKeys varenummer
ATMEGA644P-20MURTR-ND - Tape & Reel (TR)
ATMEGA644P-20MURCT-ND - Afskåret tape (CT)
ATMEGA644P-20MURDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ATMEGA644P-20MUR
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AVR AVR® ATmega Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 64KB (32K x 16) FLASH 44-VQFN (7x7)
EDA/CAD-modeller
ATMEGA644P-20MUR Modeller
EEPROM størrelse
2K x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-størrelse
4K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
20MHz