ATMEGA48-20AU
DigiKeys varenummer
ATMEGA48-20AU-ND
Producenter
Producentens varenummer
ATMEGA48-20AU
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AVR AVR® ATmega Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 4KB (2K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)
EDA/CAD-modeller
ATMEGA48-20AU Modeller
EEPROM størrelse
256 x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
512 x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
20MHz