ATMEGA325-16MU
DigiKeys varenummer
ATMEGA325-16MU-ND
Producenter
Producentens varenummer
ATMEGA325-16MU
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AVR AVR® ATmega Mikrocontrollere IC 8-bit 16MHz 32KB (16K x 16) FLASH 64-QFN (9x9)
EDA/CAD-modeller
ATMEGA325-16MU Modeller
EEPROM størrelse
1K x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
2K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
16MHz