ATMEGA324P-20PU
DigiKeys varenummer
ATMEGA324P-20PU-ND
Producenter
Producentens varenummer
ATMEGA324P-20PU
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AVR AVR® ATmega Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 32KB (16K x 16) FLASH 40-PDIP
EDA/CAD-modeller
ATMEGA324P-20PU Modeller
EEPROM størrelse
1K x 8
Emballage
Rør
RAM-størrelse
2K x 8
Varestatus
Forældet
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
20MHz
Monteringstype
Hulmontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
40-PDIP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), POR, PWM, WDT
Pakke/hus
40-DIP (0,600", 15,24mm)