ATMEGA128-16AU
DigiKeys varenummer
ATMEGA128-16AU-ND
Producenter
Producentens varenummer
ATMEGA128-16AU
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AVR AVR® ATmega Mikrocontrollere IC 8-bit 16MHz 128KB (64K x 16) FLASH 64-TQFP (14x14)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ATMEGA128-16AU Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
EEPROM størrelse
4K x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
4K x 8
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
4,5V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Datakonvertere
A/D 8x10b
Central processor
AVR
Oscillatortype
Intern
Kernestørrelse
8-bit
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
16MHz