AT32AP7200-CFUT
DigiKeys varenummer
AT32AP7200-CFUT-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT32AP7200-CFUT
Beskrivelse
IC MCU 32BIT ROMLESS 324TFBGA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AVR AVR®32 AP7 Mikrocontrollere IC 32-bit 200MHz ROMless 324-TFBGA (15x15)
Kategori
Antal I/O
146
Mfr
Programs hukommelsetype
ROMless
Serie
RAM-størrelse
64K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,08V – 3,6V
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Datakonvertere
D/A 2x16b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
AVR
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
200MHz