1N5418US
DigiKeys varenummer
1N5418US-ND
Producenter
Producentens varenummer
1N5418US
Beskrivelse
DIODE STANDARD 400V 3A B SQMELF
Producentens standard leveringstid
34 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 400 V 3A Overflademontering B, SQ-MELF
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
1N5418US Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Omvendt gendannelsestid (trr)
150 ns
Emballage
Bulk
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 400 V
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
400 V
Leverandørs enhedspakning
B, SQ-MELF
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A
Driftstemperatur - Samling
–65°C – 175°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 9 A