1N5343/TR12 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
onsemi
På lager: 3.365
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 27.259
Datablad
Nexperia USA Inc.
Dioder – Zener 7.5 V 5 W ±20% Hulmontering T-18
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
1N5343/TR12
DigiKeys varenummer
1N5343/TR12-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1N5343/TR12
Beskrivelse
DIODE ZENER 7.5V 5W T18
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 5.4 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.2 V @ 1 A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±20%
Leverandørs enhedspakning
T-18
Effekt - Maks.
5 W
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
1.5 Ohms