1N5241/TR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Central Semiconductor Corp
På lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Dioder – Zener 11 V 500 mW ±5% Hulmontering DO-204AH (DO-35)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
1N5241/TR
DigiKeys varenummer
150-1N5241/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1N5241/TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 11V 500MW DO204AH
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
22 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 µA @ 8 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
–65°C – 175°C (TJ)
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Hulmontering
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW